انواع میوه‌جات، مرکبات تازه و کنسانتره

انواع میوه‌جات نظیر سیب، انار و هلو و مرکبات تازه نظیر پرتقال، نارنگی، لیمو، و کنسانترهاز جمله میوه های صادراتی ایران می‌توان به انار، هلو،سیب، انواع مرکبات شامل پرتقال، نارنگی، لیمو، انگور و…. اشاره کرد.

کشور ایران از نقطه نظر پتانسيل توليد محصولات باغي از منظر كمي و كيفي از توان و ظرفيتي برخوردار است كه اگر به درستی مورد بهره برداري قرار گيرد، مزاياي فراواني عايد می‌شود.

کنسانتره آب میوه می‌تواند به حالت کنسانتره (یا غلیظ شده) موجود باشد. کنسانتره، شکلی از ماده است که اکثر اجزای اصلی تشکیل دهنده یا حلال آن را حذف نموده‌اند. معمولاً با گرفتن آب موجود در یک محلول یا سوسپانسیون، مثلاً گرفتن آب موجود در آب میوه و تبدیل آن به پودر یا عصاره، کنسانتره تشکیل می‌شود.فایده تولید کنسانتره این است که با حذف آب، وزن ماده غذایی کاهش یافته و بنابراین حمل و نقل آن راحت‌تر و با صرف هزینه کمتر صورت می‌گیرد، به علاوه کنسانتره را به راحتی در هنگام مصرف با اضافه نمودن حلال (معمولاً آب)، به حالت اولیه خود برگردانده و مصرف می‌کنند. معمولاً کنسانتره می‌تواند از میوه های انار، سیب، آناناس،انبه،پرتقال،آلبالو،گیلاس، انگور و… تهیه گردد؛ در ذیل به دو نوع کنسانتره اشاره می‌شود:

کنسانتره انار:

منظور از کنسانتره انار، آب انار طبیعي سالم و شفاف است كه در شرايط استاندارد تغليظ شده و بريكس آن به 65 درصد می‌رسد. به طور متوسط انار ني ريز از 24% پوست 62% عصاره (آب انار طبیعي) 14% هسته تشكيل می‌شود. بريكس آب انار ني ريز حدود 14 می‌باشد.

کنسانتره تولیدی به دلیل پیشرفته بودن خط تولید از یک طرف و مرغوبیت انار نی ریز به لحاظ طعم ترش و شیرین (ملس) و رنگ سرخ ارغوانی دارای طعم و عطر طبیعی انار می‌باشد. به دلیل اینکه سموم آفت کش نباتی مطلقاً و به هیچ وجه در باغات نی ریز به کار نمی‌رود ، بنابراین آب انار و در نتیجه کنسانتره انار تولید شده محصولی کاملاً طبیعی و ارگانیک (Organic) می‌باشد.خط تولید کنسانتره به طور اتوماتیک عمل می‌کند و نیروی انسانی کمترین تأثیر را در روند تولید دارد، این امر سبب کاهش ضریب خطای انسانی و بالا رفتن راندمان کاری و در نتیجه بالا رفتن کیفیت محصول تولید شده می‌باشد.