شکر برزیلی

شکر برزیلی محصولي با رعايت دقيق كليه استانداردهاي ملي كه تحت نظارت كارشناسان ذی‌ربط كنترل كيفيت می‌گردد. داراي کریستال‌های يكنواخت و شفاف و حلاليت سريع و بالا می‌باشد كه پس از حل شدن فاقد عارضه تيره كردن آب می‌باشد.

شکر علاوه بر مصرف خوراکي، موارد استفاده ديگري نيز دارد. نرم کننده پوست، شکر پاک کننده طبيعي پوست به حساب می‌آید. بنابراين با مخلوطي از نصف پيمانه شکر، يک چهارم پيمانه روغن کانولا و چند قطره روغن استوقودوس پوست را تميز کنيد.

تسکين دهنده درد، نتايج بررسی‌ها نشان می‌دهد نوزاداني که قبل از انجام واکسيناسيون مقداري آب قند خورده باشند، نسبت به ديگر نوزادان، درد تزريق واکسن را بهتر تحمل می‌کنند.

درمان زخم، در صورت نداشتن جعبه کمک‌های اوليه زخم‌های سطحي را با پاشيدن کمي شکر درمان کنيد. شکر ضد باکتريايي طبيعي به حساب می‌آید و به روند بهبود زخم سرعت می‌بخشد.

انواع مختلف شكر:

محصولات شيرين كننده اعم از انواع شكر و شربت‌ها به صورت بسيار متنوع در فروشگاه‌ها قابل دسترس می‌باشند و انواع ديگر نيز جهت مصارف صنعتي وجود دارند.در ذيل به برخي از تفاوت‌های عمده اين محصولات اشاره شده است. اساساً شكر سفيد همان ساكارز خالص می‌باشد و بين شكر بدست آمده از ني يا چغندر تفاوتی وجود ندارد. اختلاف كارخانه هاي توليد شكر كريستال در ابعاد كريستال می‌باشد و اين موردی است كه در محصول نهايي به وضوح مشهود می‌باشد.کریستال‌های كوچك راحت‌تر حل می‌شوند و بنابراين شیرین‌تر به نظر می‌رسند چون چيزي از آن در ته فنجان باقي نمی‌ماند و در صورتی که آن‌را به تنهايي بخوريم بر روي زبان شیرین‌تر به نظر می‌رسند. همین طور کریستال‌های کوچک‌تر به دلیل داشتن سطوح بيشتر در هر قاشق به نظر سفيدتر می‌آیند. چند نوع از شكرهاي سفيد ويژه عبارتند از:

  • شكر سفيد متشكل از کریستال‌های بسيار ريز موسوم به شكر پاش (caster sugar).
  • خاک قند يا گرد شكر كه شكر سفيد آسياب شده است به منظور تزئين سطح روي شیرینی‌ها كاربرد دارد.
  • مکعب‌های شكر يا قند حبه كه همان کریستال‌های شكر چسبانيده شده به همدیگر با استفاده از شربت آن می‌باشند.
  • شكر ماندگار (preserving sugar) متشكل از کریستال‌های درشت ويژه.

شكر قهوه اي به روش‌ها و اشكال متنوعي قابل تهيه است ولي در هر صورت به يكي از دو حالت قهوه اي چسبناك و يا قهوه اي روان می‌باشد. در حالت قهوه اي چسبناك مخلوط در اصل از ديگ طبخ مرحله كريستاليزاسيون شكر حاصل از ني می‌آید. بهترين آن امروزه در هندوستان با عنوان جوگري يا گور تهيه می‌شود كه مانند يك مخلوط آنقدر جوشانده می‌شود تا خشك شود.

در كارخانه هاي تصفيه شكر امروزي، به وسیله مخلوط نمودن شكر تصفيه شده يا حداقل خالص شده با يك سيروپ مناسب هر دو حالت فوق‌الذکر قابل توليد می‌باشد. رنگ شكر و سيروپ تعيين كننده رنگ محصول نهايي و نسبت سيروپ به مجموع شكر و هرگونه ماده خشك بكار رفته تعيين كننده ميزان رواني و چسبناكي محلول می‌باشد.