عرقیات و گلاب

عرقیات و گلابروغن گل سرخ:

ضد افسردگی، مقوی، محرک تمایلات جنسی و جوان کننده. بوی بسیار خوش آن اثر طولانی بر احساسات دارد و حس عشق و محبت را در دل زنده می‌کند.  افسردگی، اندوه، حسادت، شوک و تنش را از بین می‌برد. برای تمام انواع پوست‌ها، خصوصاً پوست‌های خشک و حساس بسیار عالی است، پارگی مویرگ‌ها را نیز کاهش می‌دهد.ضد چین و چروک و جمع کننده پوست‌های پیر و خسته است.

روغن گل سرخ برای تمام انواع پوست‌ها، خصوصاً پوست‌های خشک و حساس بسیار عالی است، پارگی مویرگ‌ها را نیز کاهش می‌دهد.ضد چین و چروک و جمع کننده پوست‌های پیر و خسته است.روغن گل سرخ از ایران به کشورهای متعددی نظیر ایتالیا، اسپانیا، بلغارستان، فرانسه، آمریکا، کانادا، امارات، کشورهای عربی، ژاپن و آلمان صادرات شده است.

گلاب:

گلاب عرقی است که از گل به خصوصی به نام گل محمدی و یا «گل گلاب» می‌گیرند. به دلیل تقاضای بیشتر صنعت عطرسازی برای روغن گل، گلاب محصول جانبی نسبتاً ارزان قیمتی حساب می‌شود.گلاب دارای طعم و بوی متمایزی است و در بعضی غذاهای کشورهای آسیایی استفاده می‌شود. در ایران در بستنی، چای و شیرینی‌ها مورد استفاده زیادی دارد. گلاب کاشان یکی از ممتازترین گلاب‌های ایران است که توسط گلاب گیری در شهر های مختلف ایران از جمله قمصر کاشان و نياسر كاشان این کار انجام می‌گیرد.

عرق بیدمشک: فرآورده ای بی همتا در تقویت قلب و مسکن زخم معده، آرام بخش. طبیعت سرد.

عرق کاسنی: مسکن بیماری‌های کبد و کلیوی، مورد استفاده در بیماری‌های پوستی، تب بر، تصفیه کننده خون، مسکن ورم مفاصل و طحال، طبیعت سرد.

عرق بهار نارنج: مسکن دردهای قلبی و عصبی، خواب آور، آرام‌بخش، ضد سکسکه، طبیعت گرم و معتدل.

عرق نعناع: ضد اسهال و استفراغ، مسکن دردهای معده و زخم ورم معده، ضد عفونی کننده جهاز هاضمه، طبیعت گرم.

عرق شوید: پایین آورنده چربی و فشار خون، ضد اسید اوریک، مفید برای سنگ کلیه و مثانه، طبیعت گرم و خشک.