گندم و کنجاله

گندم و کنجاله

گندم و کنجالهگندم از مهم‌ترین غلات است. این گیاه در گونه‌های وحشی و اهلی موجود است. گندم از گیاهان گلدار تک‌لپه‌ای‌ یک ساله و تیره گندمیان و از خانواده گرامینه‌ها است. گندم ، گل آذین سنبله‌ای دارد. از هر گره آن معمولا یک سنبلچه متشکل از دو گلوم و سه گلچه بوجود می‌آید. گاهی تعداد گلچه‌ها به 9 هم می‌رسد. دانه گندم بین دو پوشش قاشق مانند به نامهای پوشک بیرونی ( لما ) و پوشک درونی  ( پائولا ) قرار گرفته است. برگهای گندم مانند برگهای سایر غلات (به جز ذرت و ارزن) ، نازک و کم عرض بوده و زبانه‌های کوچکی دارند.

 

میوه گندم

میوه گندم با توجه به گونه آن ، 3 تا 10 میلیمتر طول و 3 تا 5 میلیمتر هم قطر دارد و شامل بخشهای زیر است.

گیاهک: یا رویان که تقریبا 5/2 درصد وزن دانه را تشکیل می‌دهد و سرشار از پروتئین و چربی است که این بخش را معمولا در تهیه آرد گندم جدا می‌کنند.
سبوس: همان پوسته دانه است و تقریبا 14 درصد از وزن دانه را تشکیل می‌دهد. سبوس را هم همچون گیاهک در مرحله آرد سازی از دانه جدا می‌کنند و معمولا برای خوراک دام مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آندوسپرم: حاوی مواد نشاسته‌ای دانه گندم است و تقریبا 83 تا 87 درصد از کل دانه را شامل می‌شود. آندوسپرم دارای دانه‌های نشاسته‌ای و مواد پروتئینی می‌باشد که دانه‌های نشاسته آن بوسیله گلوتن که یکی از پروتئینهای موجود در دانه است، بهم چسبیده‌اند. میزان گلوتن موجود در دانه بر حسب نوع و نژاد گندم تفاوت می‌کند.

انواع مصرف:

مصرف دامی: گندم دامی که معمولا با پروتیین 10 و كمتر از 10 به مصرف غذای دام می رسد.

مصرف انسانی: گندم انسانی که معمولا با پروتیین بالای 10 به مصرف  غذایی می رسد.

منابع تامین

كشورهای امريكا و استرالیاو ارژانتین  بعنوان بزرگترين صادر كنندهای  گندم در جهان در سالهاي مختلف تا بيش از 30 ميليون تن گندم در سال صادرات داشته اند اما با ورود ديگر كشورها مانند برزیل و روسیه و قزاقزستان و اکراین به بازار از دیگر صادر کننده های این کالای مهم اساسی محسوب میشوند و همچنين از منابع تامين و واردات در كشورمان و شرکت توسعه تمدن پارسیان به شمار می آيد.


کنجاله

کنجالهکُنجاله بازماندهٔ جامدی است که پس از روغن‌کشی از دانه‌های روغنی به‌جا می‌ماند. کنجاله، در قدیم کنجاره، کنجار و کُنجیده هم نامیده می‌شد. بازمانده هر چیزی چون انگور، کنجد، سویا،ذرت کرچک و امثال آن‌ها که کوفته یا فشرده و آب و یا روغن آن گرفته شده‌باشد کنجاله نامیده می‌شود. کلزا، تخم پنبه، گوآر، آفتاب‌گردان، هسته زیتون، و… از دیگر دانه‌هایی هستند که از آن‌ها کنجاله ب‌دست می‌آید.

کنجاله‌ها از نظر پروتئین و مواد غذایی غنی هستند و برای خوراک‌دهی به ماکیان، ماهی‌ها و دیگر حیوانات ارزشمند هستند. کنجاله‌ها را معمولاً پیش از فروش به قطعات کوچک‌تر می‌شکنند یا آرد می‌کنند. کنجاله برخی دانه‌ها از جمله کرچک و درخت جلا برای خوردن سمی است و از آنها تنها به عنوان کود بهره می‌گیرند.

مصارف
عمده مصرف کنجاله ذرت و سویا یرای مصارف دام وماکیان می باشد.

منابع تامین

کشورهای ارژانتین و برزیل از بزرگترین تولید کننده ها و صادر کننده هاي اين محصول در دنیا می باشند که سهم قابل توجهی را در تامین نیاز بازارهای جهانی را دارند و کشورهایی مانند هند و چین و كشورهاي اسياي ميانه هم سهم بسزایی در تامین این کالای اساسی دارند و همچنین از منابع تامین شرکت توسعه تمدن پارسیان به شمار میروند.